Přehled kurzů

Přehled kurzů

Pomáháme Vám zvládnout domácí péči o nemocné blízké. Vyberte si, které téma je Vám nejbližší.

Meridiem je obecně prospěšná organizace se sídlem v Říčanech u Prahy, ale naše kurzy pořádáme po celé republice. Všechny naše aktivity jsou financovány z evropských dotací, grantů a sponzorských darů.

Zaměřujeme se na bezplatnou vzdělávací a poradenskou činnost v několika oblastech:

  • Péče o člověka s Alzheimerovou nemocí – třídenní základní kurz a dvoudenní pokročilý kurz, které Vám pomohou zvládnout každodenní starost o člověka s demencí nebo přímo Alzheimerovou nemocí. Poradíme Vám se stravováním, kompenzačními pomůckami i nároky na státní finanční pomoc.
  • Péče o dospělého s roztroušenou sklerózou – kurzy v Plzni a v Brně, na kterých probíráme imunomodulační léčbu a možnosti eskalace terapie. Věnujeme se rovněž léčbě progresivních forem roztroušené sklerózy, symptomatické terapii a fyzioterapii.
  • Péče o dítě s autismem – kurzy v Brně a v Olomouci zaměřené na možnosti vzdělávání dětí s autismem, zvládání agresivity nebo terapeutické možnosti u jednotlivých poruch smyslového vnímání.
  • Péče o onkologicky nemocné dítě – kurzy v Brně a v Olomouci poskytují informace o specializované podpůrné péči, možnostech klasické medicíny a doplňkových postupů a finanční podpoře při péči o dítě.
  • Péče o dítě s epilepsií – kurzy v Brně a v Olomouci Vám pomohou vyrovnat se s vyčerpaností, společenskými stigmaty, dopady na rodinu, situací ve škole i různými fázemi potíží.
  • Péče o dítě s poruchami hybnosti – kurzy v Brně a v Olomouci se zaměřují na možnosti rehabilitačních a zdravotních pomůcek, sociální služby, psychomotorický vývoj nebo možnosti budoucího pracovního uplatnění.

Pokud se z časových důvodů nemůžete kurzů zúčastnit, neváhejte využít bezplatného poradenství. S našimi lektory se můžete sejít osobně, anebo s nimi komunikovat po telefonu a e-mailu.