
Podpůrná skupina v Praze s trénováním paměti
REZERVACE MÍSTA NUTNÁ.
Při individuálním poradenství, telefonních hovorech i v rámci online podpůrných setkání se nezřídka setkávám s obavou pečujících související s možnou dědičnou vazbou Alzheimerovy choroby na další generace. Věda pokročila do té míry, že dědičnou formu této nemoci je schopna rozpoznat. Nicméně aktuální čísla mluví o přibližně 1% zastoupení dědičné varianty.
Nárůst počtu lidí s Alzheimerovou chorobou je v poslední době raketový a vidina v lepší zítřky, prozatím, v nedohlednu.
Lék na Alzheimerovu chorobu neexistuje.
Kdo jiný než právě vy, milí pečující, znáte na vlastní kůži, kam tato zákeřná nemoc dokáže člověka posunout / odsunout, zahnat.
Díky rozsáhlým, finančně náročným výzkumům získáváme o této nemoci čím dál více informací a máme tak možnost více uchopit prostředky, které vedou k její prevenci.
Jedním z těchto prostředků prevence je i pravidelný kognitivní trénink, v ČR známý spíše jako trénování paměti.
A právě na takové setkání s kognitivním tréninkem bych vás ráda pozvala.
Jedná se o podpůrnou skupinu lidí pečujících v domácím prostředí o člověka s Alzheimerovou chorobou.
Pilotní setkání proběhne ve středu 15. 6. od 9:30 hod. v Praze (4D Center Kodaňská). Další setkání budou realizována dle zájmu účastníků.
Podmínkou účasti je vyplnění údajů do monitorovací zprávy (projekt je hrazen z ESF Evropské unie a údaje jsou vyžadovány pro zprávu o čerpání finančních prostředků).
Nemůžete se zúčastnit celého setkání?
Individuální domluva možná.
Nemáte nikoho, kdo by vašemu blízkému s Alzheimerovou chorobou dělal společnost po dobu, kdy vy budete na podpůrném setkání?
Jsme schopni poskytnout finanční příspěvek do výše 130 Kč / hodinu strávenou na tomto podpůrném setkání.
Nejste z Prahy a měli byste o podobnou událost zájem v online variantě?
Dejte o sobě vědět.
Máte otázky?
Ptejte se zde, nebo na emailu, či telefonu. Kontakty zde.
Lída
Více informací
Program je koncipován jako podpůrné setkání pečujících o lidi s Alzheimerovou chorobou, jehož součástí je trénování paměti s následnou diskusí na témata, která se týkají poskytování péče a podpory v domácím prostředí, zařazeny jsou také konkrétní tipy pro možné trénování paměti pro lidi se syndromem demence.
Část věnovaná trénování paměti je pojímána jako prostor pro relaxaci, uvolnění od každodenní péče, posilování vlastních kompetencí a znalostí, místo pro seberealizaci a především jako možnost prevence vlastních poruch paměti, jejichž riziko podmíněné genetickou zátěží pečující často vnitřně trápí.
Souhrnné informace zde.