fbpx
Večerní termín online setkání

Večerní termín online setkání

***

Možná si v běhu dní ani neuvědomíte, kolik času jste péči o vašeho blízkého věnovali. Kolikrát jste na něj promluvili, kolikrát jste ho vzali za ruku, nebo pohladili. Kolikrát jste zareagovali na jeho zavolání. Kolik času jste věnovali úvahami nad tím, čím ho potěšit, co uvařit, aby jeho jídelníček byl pestrý a zároveň vydatný. Kolik času jste strávili úpravou jeho lůžka, aby se na něm cítil pohodlně, aby ho nikde nic netlačilo, aby to pro něj bylo důstojné místo k trávení času.

A kolik času jste věnovali sobě, milí pečující. Kdy naposledy jste si sedli ke stolu a v naprostém klidu a bez odbíhajících myšlenek jste se najedli. Sednete si alespoň jednou denně na deset minut a vypijete si svůj teplý čaj nebo kávu?

A co kdybyste věnovali čas rozhovorem s dalšími pečujícími. A nemusí jít nutně o sdílení radostí a starostí spojených s péčí. Můžete si promluvit o tématech, která zajímají právě tu jednu konkrétní skupinku, které jste součástí.

***

Podpůrné online setkání u kávy či čaje pro neformální pečovatele o osoby s Alzheimerovou chorobou je setkání pečovatelů a mě, mentorky Meridiem, prostřednictvím aplikace Skype, Zoom, Google Meet a MS Teams. Na setkání nepotřebujete nic jiného než funkční počítač /smartphone a připojení k internetu.

Na tato online skupinová setkání není nutné se předem přihlašovat. Pokud byste měli zájem o individuální online konzultaci, napište mi a domluvíme si společně vhodný termín.

Jde o velmi neformální schůzky bez předem daných témat. Vždy záleží na skupince lidí, která se zrovna sejde, a s jakými tématy účastníci přijdou. Není nic proti ničemu, když se budete chtít zúčastnit a prostředí si “jen” okouknout. Můžete načerpat inspiraci pro řešení každodenních těžkostí s péčí o nemocného člověka, seznámit se s dalšími pečujícími a vytvořit podpůrné vazby. Sami můžete přinést téma k diskusi, případě požádat ostatní pečující o náhled na Vaši situaci. Já Vám mohu pomoci odbornou radou nejen ze sociální oblasti, případně navrhnout možné cesty, jakými se dají některé strasti péče zvládnout.

Několik organizačních záležitostí:

Můžete využít více termínů během jednoho týdne a setkání se účastnit opakovaně.
Pokud není na setkání nikdo přihlášený (vyjma víkendových termínů), zpravidla vyčkávám u počítače 30 – 60 min od plánovaného začátku setkání, zda se někdo neobjeví, poté spojení ukončuji. Nebojte se tedy připojit i později než je avizovaný začátek setkání.
Nebojte se přihlásit na setkání v průběhu, klidně tedy i se zpožděním. Setkání jsou velmi volná, účastníci na ně přicházejí a odcházejí z nich dle svých časových možností a zájmu. Nikoho nenutíme setrvávat.
Je v pořádku, pokud budete moci přijít “jen” na 10 minut. Myslím, že i takto krátký čas může být obohacující pro všechny zúčastněné.
Setkání mají velmi široké rozpětí trvání. Některá jsou půlhodinová, rekord máme dvě a půl hodiny.
Může se stát, že vám složení skupiny, případně téma “nesedne”, je to v pořádku a naprosto lidské. Nebojte se přihlásit na některé z dalších.
Nikdo vás nebude z ničeho zkoušet, nikdo vám nebude říkat, že pečujete nevhodně atd. Setkání probíhají s maximálním respektem a naopak se snaží o podpoření účastníků v jejich mnohdy obtížné roli.

Nepodkročitelnou podmínkou všech těchto setkání je důvěrnost sděleného a respekt k názoru dalších účastníků.

Nejbližší termíny setkání jsou naplánována na tato data:
Odkazy pro připojení najdete v závěru tohoto článku.

⏰ úterý 18. 1. od 11:30 hod. (MS Teams)
⏰ středa 19. 1. od 10:00 hod. (Zoom)
⏰ čtvrtek 20. 1. od 10:00 hod. (Skype)
⏰ pátek 21. 1. od 19:00 hod. (Skype)


Termíny setkání však přibývají každý týden a jejich aktuální přehled můžete vždy nalézt zde. Nenašli jste termín, který by vám vyhovoval? Napište mi a já se jej pokusím v některém z dalších týdnů zařadit.

Nejjednodušší cesta, jak se připojit, je prostřednictvím Skype nebo MS Teams – tyto dvě aplikace nevyžadují instalaci ve vašem počítači.
Nikdy jste Skype nebo MS Teams nepoužívali? Není to tak těžké jak se na první pohled zdá. Nepotřebujete nic instalovat do počítače, ani nemusíte procházet zdlouhavou registrací. Připojit se můžete například jen pod svým křestním jménem. Máte-li s připojením problém, napište mi a pokusíme se společně najít příčinu.

Jednoduchý návod pro připojení ke Skype najdete zde.
Video návod k připojení se ke schůzce na MS Teams můžete zhlédnout zde.
Jak se připojit k Zoom setkání bez instalace programu do počítače se dozvíte zde.

Pro účast na Google Meet je nutné mít aktivní Google účet.

Všechna Skype setkání probíhají pod tímto odkazem.
Ke všem setkáním prostřednictvím aplikace MS Teams se připojíte prostřednictvím tohoto odkazu.
Pro setkání prostřednictvím Zoom využijte tento odkaz.
Na setkání v Google Meet se budu těšit na tomto odkaze.

Těším se na nové tváře a vaše osobní příběhy. Lída Horáková


***

Ještě nejste součástí uzavřené podpůrné skupiny „Domácí péče o nemocné Alzheimerem“ na Facebooku? Přidejte se k nám a získejte podporu lidí v podobné životní situaci.

Loading

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *