Podpora pečujících v domácím prostředí

Podpůrné online setkání u kávy či čaje pro neformální pečovatele o osoby s Alzheimerovou chorobou. Jedná se o setkání pečovatelů a mě, mentorky Meridiem, prostřednictvím aplikace Skype, Zoom, Google Meet a MS Teams. Na setkání nepotřebujete nic jiného než funkční počítač /smartphone a připojení k internetu.

Na tato online skupinová setkání není nutné se předem přihlašovat. Pokud byste měli zájem o individuální online konzultaci, napište mi a domluvíme si společně vhodný termín.

Jde o velmi neformální schůzky bez předem daných témat. Vždy záleží na skupince lidí, která se zrovna sejde, a s jakými tématy účastníci přijdou. Není nic proti ničemu, když se budete chtít zúčastnit a prostředí si “jen” okouknout. Můžete načerpat inspiraci pro řešení každodenních těžkostí s péčí o nemocného člověka, seznámit se s dalšími pečujícími a vytvořit podpůrné vazby. Sami můžete přinést téma k diskusi, případě požádat ostatní pečující o náhled na Vaši situaci. Já Vám mohu pomoci odbornou radou nejen ze sociální oblasti, případně navrhnout možné cesty, jakými se dají některé strasti péče zvládnout.

Několik organizačních záležitostí:

Můžete využít více termínů během jednoho týdne a setkání se účastnit opakovaně.
Pokud není na setkání nikdo přihlášený (vyjma víkendových termínů), zpravidla vyčkávám u počítače 30 – 60 min od plánovaného začátku setkání, zda se někdo neobjeví, poté spojení ukončuji. Nebojte se tedy připojit i později než je avizovaný začátek setkání.
Nebojte se přihlásit na setkání v průběhu, klidně tedy i se zpožděním. Setkání jsou velmi volná, účastníci na ně přicházejí a odcházejí z nich dle svých časových možností a zájmu. Nikoho nenutíme setrvávat.
Je v pořádku, pokud budete moci přijít “jen” na 10 minut. Myslím, že i takto krátký čas může být obohacující pro všechny zúčastněné.
Setkání mají velmi široké rozpětí trvání. Některá jsou půlhodinová, rekord máme dvě a půl hodiny.
Může se stát, že vám složení skupiny, případně téma “nesedne”, je to v pořádku a naprosto lidské. Nebojte se přihlásit na některé z dalších.
Nikdo vás nebude z ničeho zkoušet, nikdo vám nebude říkat, že pečujete nevhodně atd. Setkání probíhají s maximálním respektem a naopak se snaží o podpoření účastníků v jejich mnohdy obtížné roli.

Nepodkročitelnou podmínkou všech těchto setkání je důvěrnost sděleného a respekt k názoru dalších účastníků.

Nejbližší termíny setkání jsou naplánována na tato data:
Odkazy pro připojení najdete v závěru tohoto článku.

📅 pondělí 6. 9. od 9:30 hod. (Skype)
📅 úterý 7. 9. od 10:00 hod. (Zoom)
📅 středa 8. 9. od 10:00 hod. (MS Teams)
📅 čtvrtek 9. 9. od 15:30 hod. (Skype)

***


Ještě nejste součástí uzavřené podpůrné skupiny „Domácí péče o nemocné Alzheimerem“ na Facebooku? Přidejte se k nám a získejte podporu lidí v podobné životní situaci.

 101 přečtení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *