fbpx
Národní týden trénování paměti 2022

Národní týden trénování paměti 2022

Národní týden trénování paměti 2022 začíná již v pondělí 14. 3. 2022. A co je to vlastně za akci?

Národní týden trénování paměti (NTTP) je celorepubliková akce pořádaná Českou společností pro trénování paměti a mozkový jogging, která se již od roku 2005 zapojuje do celosvětové akce Týden uvědomění si mozku (ang. Brain Awareness Week), kterou pořádá od roku 1996 Dana Alliance for Brain Initiatives. Cílem této celosvětové kampaně je mimo jiné zvýšení povědomí veřejnosti o pokroku a výhodách výzkumu mozku (1). 

Český otisk na této akci zahrnuje nabídku 248 akcí / osvětových přednášek po celé naší republice. Cílem NTTP “je přesvědčit nejen seniorskou populaci, že si ještě docela slušně pamatuje, když jí někdo poradí, jak na to. Trénování paměti je efektivní nástroj proti mentální deterioraci, a zároveň rychlá cesta ke zvýšení sebevědomí” (2).

Pokud vás problematika trénování paměti, fungování mozku, prevence syndromu demence a podobná témata zajímají, jste srdečně zváni. Přehled akcí na následující týden najdete na této stránce. Všechny akce jsou zdarma a drtivá většina z nich je přístupná veřejnosti (pokud je akce jen pro zvané je to u ní v přehledu uvedeno). Na řadě akcí je možné získat informace o kurzech trénování paměti a případně se na volné termíny přihlásit.

S mou maličkostí se můžete potkat na besedě o trénování paměti v pondělí v Říčanech u Prahy a ve středu v Mukařově.

Loading