fbpx

Časté otázky

Dávka mimořádné okamžité pomoci (pracovní název MOP Covid-19) na nákup respirátorů

Pořízení povinných ochranných pomůcek může být výraznou zátěží v rozpočtu rodin pečujících o nemocného. Ministerstvo práce a sociálních věcí přichází postupně s řadou podpůrných programů. Článek se věnuje příspěvku na nákup respirátorů (ale také příspěvku na potraviny, bydlení, telefon a další) a součástí článku jsou přímé odkazy na žádost i další potřebné informace.

Podpůrná online setkání 9. týden roku – tzn. od 1. 3. 2021

Online podpůrná setkání realizovaná prostřednictvím aplikace Skype v týdnu od 15. 2. a v týdnu od 22. 2. 2021. Přijďte mezi další pečující a čerpejte inspiraci, přinášejte témata k diskusi a nechte se podpořit v náročné péči o nemocného člověka s Alzheimerovou chorobou. Těším se na všechny nové tváře.

Inkontinenční pomůcky

Co znamená pojem inkontinence, kdo se s ní v životě setkává? Jaké typy inkontinence lékaři sledují, a jaké jsou pomůcky pro řešení symptomů inkontinence? Jaké jsou maximální úhrady z prostředků veřejného zdravotního pojištění a na co má člověk s inkontinencí ze zdravotního pojištění nárok? Co je preskripční karta a v čem nám může pomoci? Také o těchto tématech je článek věnující se inkontinenčním pomůckám.

Návštěvy v pobytových službách v rámci epidemiologických opatření

Jaké podmínky je třeba splnit, abyste mohli navštívit svého blízkého, který žije v některé z pobytových sociálních služeb typu Domov pro seniory, Domov se zvláštním režimem, případně v Odlehčovací službě? Kde je možné provést testování na přítomnost antigenu viru SARS CoV-2 a kolik tento test stojí? Nejen toto se dočtete v novém článku zde na blogu.

Příspěvek na péči – fakta

Hledáte základní informace o příspěvku na péči a zejména o podobě žádosti o jeho přiznání? Pak vám může pomoci právě tento článek s fakty o příspěvku na péči.