fbpx
Mezinárodní den lidí žijících s postižením

Mezinárodní den lidí žijících s postižením

Mezinárodní den osob se zdravotním postižením si připomínáme každoročně 3. prosince. Děje se tak již od roku 1992, kdy byl Mezinárodní den osob se zdravotním postižením poprvé vyhlášen Valným shromážděním Organizace spojených národů. Každoroční oslava tohoto významného dne si klade za cíl podporovat porozumění problematice zdravotního postižení.

A kdo jiný než vy, milí pečující, významnou měrou přispíváte ke zviditelnění problému, které s sebou péče o člověka se zdravotním postižením přináší. Jste velkými hybateli v otázce přístupu k lidem, kteří se potýkají s různými druhy problémů, které je s postižením spjato. Máte v rukou velkou moc, ačkoliv se mnohdy cítíte naprosto bezmocní a bezbranní.

Právě vy jste ti, kdo v posledních letech napomohli tomu, kam se péče v domácím prostředí posunula. Jste těmi, kdo pomáhají tahat za pomyslné provázky na vyšších místech. A ano, vím, že některé změny jsou velmi pomalé a čekání na změnu legislativy, na změnu přístupu k pečujícím a k domácí péči obecně je tak vysilující.

Nevzdávejte to, prosím. Jste stateční a silní ve své slabosti a nejistotě. Jen díky vám je život lidí s postižením o velký kus lidštější.

***

Ještě nejste součástí uzavřené podpůrné skupiny „Domácí péče o nemocné Alzheimerem“ na Facebooku? Přidejte se k nám, kliknutím na tento odkaz, a získejte podporu lidí v podobné životní situaci. Případně se připojte k některému z bezplatných online podpůrných setkáních realizovaných prostřednictvím aplikace Skype. Veškeré informace o termínech i jednoduchých návodech, jak se bez instalace a registrace připojit, najdete zde.

Loading