fbpx
Sdělená radost dvojnásobná radost

Sdělená radost dvojnásobná radost

“Sdělená radost dvojnásobná radost a sdělená bolest poloviční bolest” říká jedno staré pořekadlo a může být na něm mnoho pravdy. Stačí jen najít toho, komu chcete své radosti i starosti svěřit. Pokud si pohráváte s myšlenkou, že vaše starosti s péčí jsou zanedbatelné proti těm, které řeší někdo jiný, zastavte se, prosím. Každý pečující se potýká se starostmi a mnohdy s obtížně řešitelnými starostmi. A cesta z tohoto bludného kruhu ven může být prosté sdílení těchto každodenností. Přijďte na některé z našich online setkání. A možná to bude cesta právě pro vás. Těším se na vás.

***

Podpůrné online setkání u kávy či čaje pro neformální pečovatele o osoby s Alzheimerovou chorobou je setkání pečovatelů a mě, mentorky Meridiem, prostřednictvím aplikace Skype, Zoom, Google Meet a MS Teams. Na setkání nepotřebujete nic jiného než funkční počítač /smartphone a připojení k internetu.

Na tato online skupinová setkání není nutné se předem přihlašovat. Pokud byste měli zájem o individuální online konzultaci, napište mi a domluvíme si společně vhodný termín.

Jde o velmi neformální schůzky bez předem daných témat. Vždy záleží na skupince lidí, která se zrovna sejde, a s jakými tématy účastníci přijdou. Není nic proti ničemu, když se budete chtít zúčastnit a prostředí si “jen” okouknout. Můžete načerpat inspiraci pro řešení každodenních těžkostí s péčí o nemocného člověka, seznámit se s dalšími pečujícími a vytvořit podpůrné vazby. Sami můžete přinést téma k diskusi, případě požádat ostatní pečující o náhled na Vaši situaci. Já Vám mohu pomoci odbornou radou nejen ze sociální oblasti, případně navrhnout možné cesty, jakými se dají některé strasti péče zvládnout.

Několik organizačních záležitostí:

Můžete využít více termínů během jednoho týdne a setkání se účastnit opakovaně.
Pokud není na setkání nikdo přihlášený (vyjma víkendových termínů), zpravidla vyčkávám u počítače 30 – 60 min od plánovaného začátku setkání, zda se někdo neobjeví, poté spojení ukončuji. Nebojte se tedy připojit i později než je avizovaný začátek setkání.
Nebojte se přihlásit na setkání v průběhu, klidně tedy i se zpožděním. Setkání jsou velmi volná, účastníci na ně přicházejí a odcházejí z nich dle svých časových možností a zájmu. Nikoho nenutíme setrvávat.
Je v pořádku, pokud budete moci přijít “jen” na 10 minut. Myslím, že i takto krátký čas může být obohacující pro všechny zúčastněné.
Setkání mají velmi široké rozpětí trvání. Některá jsou půlhodinová, rekord máme dvě a půl hodiny.
Může se stát, že vám složení skupiny, případně téma “nesedne”, je to v pořádku a naprosto lidské. Nebojte se přihlásit na některé z dalších.
Nikdo vás nebude z ničeho zkoušet, nikdo vám nebude říkat, že pečujete nevhodně atd. Setkání probíhají s maximálním respektem a naopak se snaží o podpoření účastníků v jejich mnohdy obtížné roli.

Nepodkročitelnou podmínkou všech těchto setkání je důvěrnost sděleného a respekt k názoru dalších účastníků.

Nejbližší termíny setkání jsou naplánována na tato data:
Odkazy pro připojení najdete v závěru tohoto článku.

📅 pondělí 11. 10. od 10:30 hod. (Zoom)
📅 úterý 12. 10. od 9:00 hod. (Skype)
📅 středa 13. 10. od 16:00 hod. (Skype)
📅 čtvrtek 14. 10. od 16:00 hod. (MS Teams)
📅 pátek 15. 10. od 9:30 hod. (Skype)

Termíny setkání však přibývají každý týden a jejich aktuální přehled můžete vždy nalézt zde. Nenašli jste termín, který by vám vyhovoval? Napište mi a já se jej pokusím v některém z dalších týdnů zařadit.

Nejjednodušší cesta, jak se připojit, je prostřednictvím Skype nebo MS Teams – tyto dvě aplikace nevyžadují instalaci ve vašem počítači.
Nikdy jste Skype nebo MS Teams nepoužívali? Není to tak těžké jak se na první pohled zdá. Nepotřebujete nic instalovat do počítače, ani nemusíte procházet zdlouhavou registrací. Připojit se můžete například jen pod svým křestním jménem. Máte-li s připojením problém, napište mi a pokusíme se společně najít příčinu.

Jednoduchý návod pro připojení ke Skype najdete zde.
Video návod k připojení se ke schůzce na MS Teams můžete zhlédnout zde.
Jak se připojit k Zoom setkání bez instalace programu do počítače se dozvíte zde.

Pro účast na Google Meet je nutné mít aktivní Google účet.

Všechna Skype setkání probíhají pod tímto odkazem.
Ke všem setkáním prostřednictvím aplikace MS Teams se připojíte prostřednictvím tohoto odkazu.
Pro setkání prostřednictvím Zoom využijte tento odkaz.
Na setkání v Google Meet se budu těšit na tomto odkaze.

Těším se na nové tváře a vaše osobní příběhy. Lída Horáková


***

Ještě nejste součástí uzavřené podpůrné skupiny „Domácí péče o nemocné Alzheimerem“ na Facebooku? Přidejte se k nám a získejte podporu lidí v podobné životní situaci.

Loading