fbpx
Čím jste si dnes udělali radost?

Čím jste si dnes udělali radost?

Krásný pondělní podvečer, milí členové skupiny.

Ti z vás, kteří už mě trochu znají, ví, že mou srdcovou záležitostí je Malý princ, útlá knížka od francouzského spisovatele Antoine de Saint-Exupéryho. Takže když jsem dnes v Koloběhu Říčany na jednom z kurzů trénování paměti, který v prostorách dobročinného obchůdku vedu, objevila mezi vystaveným zbožím tento hrneček s motivem Malého prince, nemohla jsem ho tam nechat. Na druhé straně hrnečku je jeden z nejznámějších citátů z této knížky: “Správně vidíme jen srdcem.Co je důležité, je očím neviditelné,”věta, kterou říká liška Malému princi.

A jak to tak v životě bývá, v knížkách je pravda, která se odráží ve světě, v běžných lidských životech a osudech. Nebo je tomu naopak? Nebo jdou ruku v ruce životem společně? Otisk našich životů protkaný do textury papíru knih a deníků a dopisů… Já jsem si jistá, že to, co vidí vaše srdce, je správné. Že ta každodenní péče, která vás mnohdy sráží na kolena a nedovolí vám se zhluboka nadechnout, že i ona vám ukazuje, jakých velkých skutků jste schopni.

A proto vás všechny prosím, myslete i na sebe. Dělejte si malé radosti. Drobnosti, které vám prosvětlí dny těžké jak babiččina duchna. Neodsunujte se na později, na večer, na zítra, za měsíc, za rok… Teď a tady. Po kousích naplňujte svůj život radostí. Z vlastní zkušenosti vím, že začátek je těžký. Že má člověk mnohdy sebemrskačské tendence a říká si, že opečovávaní jsou důležitější a že jim teď musíte dát maximum. Vy jste také důležitější a zasloužíte si opečovat.

A tak se ptám: Čím jste si dnes udělali radost? Lída

P.S. Kdybyste si chtěli někdy popovídat třeba i o Malém princi, těším se na setkání na některém z našich online podpůrných setkání, více informací zde.

***

Ještě nejste součástí uzavřené podpůrné skupiny „Domácí péče o nemocné Alzheimerem“ na Facebooku? Přidejte se k nám, kliknutím na tento odkaz, a získejte podporu lidí v podobné životní situaci. Případně se připojte k některému z bezplatných online podpůrných setkáních realizovaných prostřednictvím aplikace Skype. Veškeré informace o termínech i jednoduchých návodech, jak se bez instalace a registrace připojit, najdete zde.

Loading