fbpx
Demetrix – únik ze života s Alzheimerem

Demetrix – únik ze života s Alzheimerem


Znáte tzv. únikové hry? V poslední době se s nimi roztrhl pytel. Jsou oblíbenou součástí team-buildingových (stmelujících) aktivit velkých firem, skupin kamarádů, rodin. Najdete únikové hry zaměřené na historii, na motivy oblíbených filmů a seriálů, na katastrofické scénáře, astronautiku… Troufám si tvrdit, že každý si najde to, co ho zajímá a co ho baví.

Organizace Dementia, která podporuje pečující o lidi s Alzheimerovou chorobou, stojí za vydáním knihy “Deník ze života s Alzheimerem“, pořádá běhy proti demenci a nabízí řadu dalších služeb, přišla s novým projektem “Demetrix“.

O svém projektu říká: “Představte si, že se Váš život obrátil vzhůru nohama. Svět, na který jste byli zvyklí, je pryč a tomu, co vás obklopuje, náhle nerozumíte. Nic nefunguje, jak má, lidé kolem vám nerozumí a chovají se podivně. Připadáte si ztracení.”

Jaké to je, když nahlédnete pod pokličku života s touto chorobou, která tříští životy na malé kousíčky, které postupně ztrácíte? Vyrovnáte se s pocitem, že jste ve světě, kde nerozumíte vůbec ničemu a vše se vám sype pod rukama?

Pokud vás myšlenka zaujala, zajeďte si do Hořovic. A nezapomeňte nám dát vědět, jaký to byl pro vás zážitek. Já si připisuji na seznam tipů na výlet. Lída

***

Máte potřebu sdílet každodenní strasti domácí péče? Potřebujete se občas o něčem s někým poradit? Přidejte se do facebookové uzavřené podpůrné skupiny “Domácí péče o nemocné Alzheimerem” a získejte podporu lidí v podobné životní situaci. Případně se připojte k některému z online podpůrných setkáních realizovaných prostřednictvím aplikace Skype. Veškeré informace o aktuálních termínech i jednoduchých návodech, jak se bez instalace a registrace připojit, najdete zde.

Loading