fbpx
Péče o seniora po prodělaném onemocnění Covid-19

Péče o seniora po prodělaném onemocnění Covid-19

Jeden z dílů Zdravíčka – pořadu Českého rozhlasu na téma “Jak pečovat o seniora po Covidu – zejména v domácím prostředí”. Pozvání do Zdravíčka přijala paní Ing. Hana Vojtová – autorka a propagátorka Konceptu smyslové aktivizace seniorů.

O tom, jak se situace změnila po výrazném podílu proočkovanosti seniorů. V jakém stavu se vrací senioři z nemocnic po prodělaném onemocnění Covid-19 – jak se odráží na fyzické a zejména psychické stránce seniora.

Značná část rozhovoru je věnována péči o seniora v domácím prostředí – jak se na jeho návrat z nemocnice připravit, jak důležité je nebýt na péči sám. Jak připravit prostředí – úloha polohovacího lůžka a dalších kompenzačních pomůcek včetně těch inkontinenčních. Hygiena na lůžku.

Co je kinestetická mobilizace? Jak se smířit s tím, že se stav nemocného dostane do fáze, kdy už se pokroky v rekonvalescenci nedostaví?

O tom všem a mnohém dalším je právě tento rozhovor.

***

Máte potřebu sdílet každodenní strasti domácí péče? Potřebujete se občas o něčem s někým poradit? Přidejte se do facebookové uzavřené podpůrné skupiny “Domácí péče o nemocné Alzheimerem” a získejte podporu lidí v podobné životní situaci.

Loading