fbpx
Světový den prarodičů a seniorů

Světový den prarodičů a seniorů

Dnes je čtvrtá červencová neděle a dle rozhodnutí papeže Františka je na dnešní neděli ustanoven SVĚTOVÝ DEN PRARODIČŮ A SENIORŮ. Stává se tak v období, kdy se v kalendáři objevují jména Anna a Jáchym – jména Ježíšových prarodičů.

Bez ohledu na to, zda je člověk věřící, či dokonce patří do “velké rodiny” katolické církve; zda slaví všechny ty mezinárodní a světové dny, z nichž jde člověku hlava kolem… Je možná právě dnes jedna z možných dalších chvil, kdy si připomínáme, jaké dědictví všichni postarší lidé nesou. Jaké hodnoty ve svých srdcích vyznávají. Jaké zkušenosti mohou předat mladší generaci, pokud právě mladí lidé budou chtít naslouchat. Jaké kořeny právě generace seniorů symbolizuje a z nichž mohou další generace brát sílu a jít do rozpuku a květu.

Připomeňme si životní moudrost i těch našich blízkých, kteří dnešní den slaví a jejich tělo pomalu ztrácí síly, jejich mysl a vzpomínky dnem za dnem ukrajuje syndrom demence. Vzpomeňme i na ty, které jsme měli rádi a kteří již odešli tam, kde je snad už nic nebolí.

***

Ještě nejste součástí uzavřené podpůrné skupiny „Domácí péče o nemocné Alzheimerem“ na Facebooku? Přidejte se k nám a získejte podporu lidí v podobné životní situaci. Případně se připojte k některému z bezplatných online podpůrných setkáních realizovaných prostřednictvím aplikace Skype. Veškeré informace o termínech i jednoduchých návodech, jak se bez instalace a registrace připojit, najdete zde.

Loading