fbpx
Dnes se otevřela registrace pro očkování proti Covid-19 pro věkovou kategorii 55+

Dnes se otevřela registrace pro očkování proti Covid-19 pro věkovou kategorii 55+

Dnešní půlnocí, středa 28. 4. 2021 v 0:00 hod., se otevřel rezervační systém pro očkování proti onemocnění Covid-19 pro věkovou kategorii 55+. Z našich kurzů pro pečujících máme vysledováno, že právě tato věková kategorie je velmi silně zastoupena mezi pečujícím o lidi s Alzheimerovou chorobou, ne-li nejpočetnější. Z našich online podpůrných setkání víme, že byl velký zájem o možnost očkovat pečující namísto lidí s onemocněním Alzheimerovou chorobou. 

Bohužel, do dnešního dne to bylo možné jen za zcela mimořádných podmínek – člověk s Alzheimerovou chorobou musel mít písemně potvrzenou kontraindikaci k očkování z důvodu dalšího vážného onemocnění, které očkování proti Covid-19 vylučovalo. V takovém případě bylo možné požádat praktického lékaře o očkování pečující osoby. Jak však víme, je stále velmi málo praktických lékařů, které se do systému očkování proti Covid-19 zapojilo.

Dnešním dnem si tedy může početná skupina pečujících oddechnout a u osob, které se rodina rozhodla neočkovat, a to z široké škály důvodů, posílit možnosti ochrany před přenesením nákazy touto nemocí právě očkováním pečujících. Bereme v úvahu i početnou skupinu pečujících, kteří si nepřejí očkování ani pro sebe, očkování je zcela dobrovolné a nikoho nevybízíme k tomu, aby se nechal očkovat. Touto zprávou jsme chtěli především informovat “naše” pečující, že tato možnost tady je.

Do Centrálního rezervačního systému – očkování proti Covid-19, kde je možné registraci k očkování provést se dostanete tímto odkazem.

Pokud máte zájem o informace z jednotlivých očkovacích center a očkovacích míst z celé České republiky, doporučuji k nahlédnutí tento aktuální přehled, který najdete zde. V řádku s lupou můžete zadat konkrétní město, případně konkrétní očkovací centrum a v detailech naleznete veškeré statistiky spojené s očkováním: přehled o aktuálním počtu čekajících osob pro registraci i jednotlivé dávky vakcíny, dále je zde uvedeno zastoupení jednotlivých vakcín (pokud tedy preferujete jednu konkrétní vakcínu můžete se pokusit vyhledat očkovací centrum, které touto vakcínou očkuje) , průměrná čekací doba, počet aktuálně dostupných vakcín atd.

Ať se již rozhodnete pro očkování, nebo neočkování, přejeme vám všem, nejen pečujícím o lidi s Alzheimerovou chorobou, pevné zdraví a pokud možno, ať se vám Covid-19 vyhne širokým obloukem.

***

Máte potřebu sdílet každodenní strasti domácí péče? Potřebujete se občas o něčem s někým poradit? Přidejte se do facebookové uzavřené podpůrné skupiny “Domácí péče o nemocné Alzheimerem” a získejte podporu lidí v podobné životní situaci. Případně se připojte k některému z online podpůrných setkáních realizovaných prostřednictvím aplikace Skype. Veškeré informace o termínech i jednoduchých návodech, jak se bez instalace a registrace připojit, najdete zde.

Loading